Serdecznie zapraszam do zapoznania się z książką "Coaching relacji z sobą i z innymi", którą napisałam wraz z Małgorzatą Krawczak.

Książkę można zakupić na stronach wydawcy (GWP), a także w sklepie NaturaZdrowia.pl w promocyjnej cenie 26,91zł. Książkę można nabyć także u mnie - czy to podczas warsztatów, czy konsultacji - na życzenie dodaję dedykację :)    (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel 509 45 82 89)

Książkę polecam osobom, których interesuje poznanie siebie, zrozumienie swoich wyborów i zachowań, a także - tym, którzy chcą lepiej zrozumieć postępowanie innych. Poniżej opis od Wydawcy, który nakreśla jej zawartość, a także filmik ze spotkania promocyjnego, w którym opowiadamy z Gosią o książce i o temperamentach, zachowaniach i relacjach ludzkich.

OPIS WYDAWCY

Czy choleryk jest zawsze zły?
Czy introwertyk zamyka się w sobie?
Jak flegmatyk może zainteresować melancholika?

Na te i inne nurtujące pytania odpowiadają w swojej książce trenerki rozwoju Beata Mąkolska i Małgorzata Krawczak. Autorki zabierają nas w fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu, abyśmy łatwiej zrozumieli siebie, ale i lepiej budowali relacje z innymi.
Często zadajemy sobie pytanie: kim jesteśmy? Skąd u nas takie, a nie inne cechy charakteru? Dlaczego niektórzy ludzie są do nas podobni, a inni tak zupełnie różni? Autorki postanowiły się zmierzyć z tematem własnego Ja, rozmawiając o tym, co decyduje o kształcie osobowości, jak ważną rolę pełni temperament i na ile sami możemy wpływać
na swój charakter. Książka jest zapisem ich dyskusji, która nie tylko wciąga, ale też pozwala się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad tajnikami własnej osobowości. Pomoże ci ona:
- odkryć i zrozumieć, kim jesteś;
- zaakceptować i polubić siebie;
- budować zdrowe relacje z ludźmi;
- żyć w zgodzie ze sobą i ze światem.

Tytuł:     COACHING RELACJI Z SOBĄ I BLISKIMI
Autorki: Małgorzata Krawczak, Beata Mąkolska
Data wydania: koniec maja 2015 r.
ISBN: 978-83-7489-614-6
Numer wydania: I
Oprawa:  miękka + skrzydełka
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 216
Patronat medialny: Wellnessday.eu, "Madame", Plasterek.pl
Cena: 29,90 zł

 

Spis treści

Zamiast wstępu
O książce

Część 1
Relacje z sobą

Rozdział 1
Temperament – co to takiego?

Rozdział 2
Temperament i maski, które nakładamy

Rozdział 3
Filary świadomości

Rozdział 4
Budowanie poczucia własnej wartości

Rozdział 5
Temperament i asertywność

Rozdział 6
Batonik na zastępstwie, czyli o przybieraniu na wadze

Rozdział 7
Toksyczny temperament

Część 2
Relacje partnerskie

Rozdział 8
Miłość, czyli jak kochają temperamenty

Rozdział 9
Koniec miłości czy koniec cierpliwości? Rozstania i powroty

Rozdział 10
Przeciwieństwa się przyciągają

Zadanie coachingowe

 

 

 

-> O co chodzi w treningach i konsultacjach?


Trening indywidualny, ma za zadanie nauczyć konkretnych umiejętności np: w jaki sposób możesz wzmacniać poczucie własnej wartości, jak dobrze zaprezentować się w grupie, jak reagować bez złości i poczucia winy czy też jak powstrzymać negatywne myśli zatruwające umysł. Na pierwszym spotkaniu rozpoznajemy Twoje potrzeby i wymagania, rozmawiamy o tym czego oczekujesz, co chcesz zmienić, co Tobie przeszkadza, w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

Czasem trening nie ma jednej spójnej formy, ponieważ ze spotkania na spotkanie wychodzą nowe rzeczy, problemy, czasem osoba, która przychdzi po wsparcie zmienia swoje piorytety (np. ktoś przychodzi z prośbą o trening autoprezentacji, żeby lepiej sobie radzić na gruncie zawodowym, a w międzyczasie robimy jeszcze pracę z kontrolowaniem emocji takich jak złość i gniew). Nie mam jednego ustalonego programu działań, ponieważ ćwiczenia dostosowuję na bieżąco do potrzeb uczestnika czy uczestniczki.


-> Jak wyglądają konsultacje?


Zaczynamy od spotkania organizacyjnego, na którym mówiąc ogólnie, dowiadujemy się o Twoich potrzebach, oczekiwaniach, życzeniach co do tego co chcesz w sobie zmienić, co sprawia Tobie trudność, z czym sobie gorzej radzisz, co skłania Ciebie do poszukiwań i rozwoju osobistego.
Następnie podstawowy trening to sześć - siedem spotkań, na których pracujemy z poczuciem Twojej wartości, docieramy do ograniczających przekonań, kreślimy schematy, jakim do tej pory ulegałaś, szukamy rozwiązań zgodnych z Twoją naturą, które będą jednocześnie dla Ciebie wyzwaniem. Rozwiązujesz różne ćwiczenia, rozmawiamy, dzięki czemu łatwiej możesz zrozumieć siebie. Metody, zadania i formę treningu dobieramy w zależności od Twoich potrzeb i rodzaju treningu (np. trening autoprezentacji w znacznej mierze opiera się na pracy z kamerą, na pracy z mową ciała, tonem głosu itd).

Między spotkaniami treningowymi otrzymujesz zadania związane z rozwojem własnym do realizowania, także indywidualne nagrania mp3 – ćwiczeń relaksacyjnych, wizualizacje itd.

W niektórych treningach jednym ze spotkań jest profesjonalna SESJA FOTO w naszym mobilnym studio – dzięki temu, uczysz się pracować z własnym ciałem, sprawdzasz jak wyglądasz w różnych pozycjach/ minach/ ubraniach, patrzysz na siebie z zupełnie innej strony. Nawet osoby bardzo nieśmiałe i introwertyczne początkowe przerażone tym pomysłem – nabierają odwagi i są zadowolone z sesji. Powstałe zdjęcia są także doskonałym doświadczeniem i… pamiątką z treningu :)

 

-> Czy trening bądź konsultacje są jak psychoterapia?

 

Nie. Nie jestem psychoterapeutą, ani psychologiem, jestem trenerką, czyli moim zadaniem jest nauczyć Ciebie radzić sobie samej/samemu w różnych sytuacjach, nauczyć Ciebie wzmacniać siebie, kontrolować emocje, dostrzec w Tobie Twoje mocne strony, pomóc Ci je uwypuklić. Są osoby, które po prostu potrzebują kogoś kto w nich uwierzy, bo im samym zabrało już wiary.
Czasem trafiają do mnie osoby po psychoterapiach i "eksperymentach" psychologów, po leczeniu się latami u psychiatrów lekami antydepresyjnymi itd. Tak, tym osobom jest trudniej - głównie dlatego, że była u nich wzmacniania postawa ofiary poprzez częste spotkania z "autorytetami". Głównie jednak zajmuję się osobami, które chcą się nauczyć radzić sobie ze stresem, złością czy negatywnymi myślami w życiu codziennym - zwykłym życiu zawodowym, rodzinnym, w którym "dopadają nas" stresy i inne okoliczności.

 

-> Który trening jest dla mnie?

Najczęściej rodzaj treningu proponuję po pierwszym spotkaniu. Jednakże, nie ma przeszkód by specjalnie dla Ciebie połączyć dwa treningi – np. redukujący stres z asertywnością itd. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań, a także od tego czym już dysponujesz (jaką wiedzą o sobie, jakim poziomem świadomości siebie itd).
 

-> Czy muszę spełniać jakieś kryteria?

Na treningi przychodzą najczęściej panie – w naprawdę różnym wieku. Bodźcem do zrobienia czegoś dla siebie są często przełomowe momenty: rozwód, zmiana pracy, powrót do pracy po długiej przerwie (np. urodzenie dziecka), zbliżający się ślub, ale także przewlekłe przygnębiające stany emocjonalne, czy toksyczne, bądź trudne relacje, z którymi nie mamy już siły się borykać.
Często powodem do rozpoczęcia treningu jest także brak kontroli nad własnymi reakcjami emocjonalnymi (trudność w opanowaniu płaczu czy złości), przemęczenie czy po prostu – potrzeba wydobycia z siebie siły przed zmianami, które czujemy, że by się nam przydały, ale wciąż nie mamy kiedy, albo nie wiemy jak….
Bardzo często przychodzą Panie zamknięte w sobie, wykorzystywane przez otoczenie, które wiele lat poświęcały się dla innych, a także takie, które chcą coś zmienić (bo im obecny układ nie odpowiada), ale nie bardzo wiedzą jak, ani od czego zacząć.
Wiele Pań, to samodzielne, zaradne, fantastyczne kobiety, które zwyczajnie zgubiły siebie i ja pomagam im się odnaleźć :)

 

-> Dla kogo NIE jest trening?

Nie zajmuję się psychoterapią, leczeniem traum itd. Trening także nie jest dla osób, które nie są zmotywowane do zmiany. Tutaj nie ma pracy na siłę – tutaj efekty zależą od Twojego zaangażowania. Nie zajmuję się także osobami, które zażywają silne leki psychotropowe, antydepresyjne itd.

 

-> Ile to kosztuje?

Każde spotkanie to 60min: 100zł
Gdy robimy sesję foto: 180zł/2h
 

-> Gdzie odbywają się konsultacje?

Miejsce: Konsultacje odbywają się w sali treningowej/gabinecie na Więckowskiego 1/5, Szczecin (w bardzo sympatycznej sali Szkoły Rodzenia CEO).
 

 

Jeżeli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie związane z treningami czy konsultacjami - po prostu zadzwoń: 509 45 82 89,

dla introwertyczek podaję mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)
 

Joomla templates by a4joomla