-> O co chodzi w treningach i konsultacjach?


Trening indywidualny, ma za zadanie nauczyć konkretnych umiejętności np: w jaki sposób możesz wzmacniać poczucie własnej wartości, jak dobrze zaprezentować się w grupie, jak reagować bez złości i poczucia winy czy też jak powstrzymać negatywne myśli zatruwające umysł. Na pierwszym spotkaniu rozpoznajemy Twoje potrzeby i wymagania, rozmawiamy o tym czego oczekujesz, co chcesz zmienić, co Tobie przeszkadza, w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

Czasem trening nie ma jednej spójnej formy, ponieważ ze spotkania na spotkanie wychodzą nowe rzeczy, problemy, czasem osoba, która przychdzi po wsparcie zmienia swoje piorytety (np. ktoś przychodzi z prośbą o trening autoprezentacji, żeby lepiej sobie radzić na gruncie zawodowym, a w międzyczasie robimy jeszcze pracę z kontrolowaniem emocji takich jak złość i gniew). Nie mam jednego ustalonego programu działań, ponieważ ćwiczenia dostosowuję na bieżąco do potrzeb uczestnika czy uczestniczki.


-> Jak wyglądają konsultacje?


Zaczynamy od spotkania organizacyjnego, na którym mówiąc ogólnie, dowiadujemy się o Twoich potrzebach, oczekiwaniach, życzeniach co do tego co chcesz w sobie zmienić, co sprawia Tobie trudność, z czym sobie gorzej radzisz, co skłania Ciebie do poszukiwań i rozwoju osobistego.
Następnie podstawowy trening to sześć - siedem spotkań, na których pracujemy z poczuciem Twojej wartości, docieramy do ograniczających przekonań, kreślimy schematy, jakim do tej pory ulegałaś, szukamy rozwiązań zgodnych z Twoją naturą, które będą jednocześnie dla Ciebie wyzwaniem. Rozwiązujesz różne ćwiczenia, rozmawiamy, dzięki czemu łatwiej możesz zrozumieć siebie. Metody, zadania i formę treningu dobieramy w zależności od Twoich potrzeb i rodzaju treningu (np. trening autoprezentacji w znacznej mierze opiera się na pracy z kamerą, na pracy z mową ciała, tonem głosu itd).

Między spotkaniami treningowymi otrzymujesz zadania związane z rozwojem własnym do realizowania, także indywidualne nagrania mp3 – ćwiczeń relaksacyjnych, wizualizacje itd.

W niektórych treningach jednym ze spotkań jest profesjonalna SESJA FOTO w naszym mobilnym studio – dzięki temu, uczysz się pracować z własnym ciałem, sprawdzasz jak wyglądasz w różnych pozycjach/ minach/ ubraniach, patrzysz na siebie z zupełnie innej strony. Nawet osoby bardzo nieśmiałe i introwertyczne początkowe przerażone tym pomysłem – nabierają odwagi i są zadowolone z sesji. Powstałe zdjęcia są także doskonałym doświadczeniem i… pamiątką z treningu :)

 

-> Czy trening bądź konsultacje są jak psychoterapia?

 

Nie. Nie jestem psychoterapeutą, ani psychologiem, jestem trenerką, czyli moim zadaniem jest nauczyć Ciebie radzić sobie samej/samemu w różnych sytuacjach, nauczyć Ciebie wzmacniać siebie, kontrolować emocje, dostrzec w Tobie Twoje mocne strony, pomóc Ci je uwypuklić. Są osoby, które po prostu potrzebują kogoś kto w nich uwierzy, bo im samym zabrało już wiary.
Czasem trafiają do mnie osoby po psychoterapiach i "eksperymentach" psychologów, po leczeniu się latami u psychiatrów lekami antydepresyjnymi itd. Tak, tym osobom jest trudniej - głównie dlatego, że była u nich wzmacniania postawa ofiary poprzez częste spotkania z "autorytetami". Głównie jednak zajmuję się osobami, które chcą się nauczyć radzić sobie ze stresem, złością czy negatywnymi myślami w życiu codziennym - zwykłym życiu zawodowym, rodzinnym, w którym "dopadają nas" stresy i inne okoliczności.

 

-> Który trening jest dla mnie?

Najczęściej rodzaj treningu proponuję po pierwszym spotkaniu. Jednakże, nie ma przeszkód by specjalnie dla Ciebie połączyć dwa treningi – np. redukujący stres z asertywnością itd. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań, a także od tego czym już dysponujesz (jaką wiedzą o sobie, jakim poziomem świadomości siebie itd).
 

-> Czy muszę spełniać jakieś kryteria?

Na treningi przychodzą najczęściej panie – w naprawdę różnym wieku. Bodźcem do zrobienia czegoś dla siebie są często przełomowe momenty: rozwód, zmiana pracy, powrót do pracy po długiej przerwie (np. urodzenie dziecka), zbliżający się ślub, ale także przewlekłe przygnębiające stany emocjonalne, czy toksyczne, bądź trudne relacje, z którymi nie mamy już siły się borykać.
Często powodem do rozpoczęcia treningu jest także brak kontroli nad własnymi reakcjami emocjonalnymi (trudność w opanowaniu płaczu czy złości), przemęczenie czy po prostu – potrzeba wydobycia z siebie siły przed zmianami, które czujemy, że by się nam przydały, ale wciąż nie mamy kiedy, albo nie wiemy jak….
Bardzo często przychodzą Panie zamknięte w sobie, wykorzystywane przez otoczenie, które wiele lat poświęcały się dla innych, a także takie, które chcą coś zmienić (bo im obecny układ nie odpowiada), ale nie bardzo wiedzą jak, ani od czego zacząć.
Wiele Pań, to samodzielne, zaradne, fantastyczne kobiety, które zwyczajnie zgubiły siebie i ja pomagam im się odnaleźć :)

 

-> Dla kogo NIE jest trening?

Nie zajmuję się psychoterapią, leczeniem traum itd. Trening także nie jest dla osób, które nie są zmotywowane do zmiany. Tutaj nie ma pracy na siłę – tutaj efekty zależą od Twojego zaangażowania. Nie zajmuję się także osobami, które zażywają silne leki psychotropowe, antydepresyjne itd.

 

-> Ile to kosztuje?

Każde spotkanie to 55min: 100zł
Gdy robimy sesję foto: 180zł/2h
 

-> Gdzie odbywają się konsultacje?

Miejsce: Studio Jogi Swarożyca 10/6, Szczecin
 

 

Jeżeli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie związane z treningami czy konsultacjami - po prostu zadzwoń: 509 45 82 89,

dla introwertyczek podaję mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)
 

Joomla templates by a4joomla