Print this page
czwartek, 05 marzec 2020 12:38

Wykrywacz kłamstw i super sensor, czyli o zaletach bycia wysoko wrażliwą osobą [filmik]

Written by
Rate this item
(0 votes)

Często WWO skupiają się na negatywnych stronach swojej wrażliwości - ponieważ nie jest łatwo być wysoko wrażliwym człowiekiem w tym mało wrażliwym świecie! Jednak - nie możecie zapominać o zaletach bycia WWO i o tym właśnie postanowiłam nagrać filmik.

Jakie są zalety wysokiej wrażliwości? Jest ich całe mnóstwo! W tym filmie przybliżam kilka super korzyści związanych z wysoką wrażliwością.

A są to:

1. Perfekcyjne dostrzeganie różnic, co świetnie można wykorzystać zarówno w pracy, jak i do wzmacniania relacji z bliskimi

2. Jesteś kapitalnym wykrywaczem kłamstw - od razu będziesz czuć/wiedzieć, że coś się nie zgadza, że coś nie pasuje. Jeżeli pozwolisz sobie pójść za tym czuciem, to nie dasz się oszukać, jeżeli natomiast pójdziesz na logikę/rozum, to wtedy możesz ulec cudzym kłamstwom/oszustwom.

3. Dostrzegasz błędy, nieścisłości, drobne wady, a ponieważ ich nie lubisz - starasz się ich unikać. Jesteś w stanie zatem dostrzec nawet potencjał błędu itd.

4. Masz łatwość wchodzenia w siebie - potrafisz się głęboko koncentrować (uwaga! na początku może to wymagać wprawy, ćwiczeń, praktyki). Moim zdaniem dlatego zdecydowanie lepiej WWO żyje się, gdy potrafią żyć z serca, zadawać pytanie do serca i z serca uzyskiwać odpowiedź (będę nagrywać o tym osobny filmik).

5. Myślisz o tym, co myślisz i jak myślisz :) O ile nie zawracasz sobie głowy zmartwieniami, mieleniem przeszłości itd, więc jeżeli nauczysz się obserwować siebie w działaniu, w myśleniu, w przeżywanych emocjach, to łatwiej będziesz rozwijać się, wzrastać w świadomości, uważności itd. Pamiętaj obserwowanie, to nie karmienie emocji!

6. Nastroje innych ludzi mają na ciebie duży wpływ i możesz to wykorzystać pozytywnie - dobieraj sobie radosnych, fajnych przyjaciół, pełnych życia, optymizmu, pełnych pasji :) Czyjaś radość, wtedy będzie twoją radością, czyjś dobry humor będzie Twoim dobrym humorem.

 

Padła mi kamera na koniec, więc .... dograłam drugą część :)

 

 

Jeżeli uważasz materiał za wartościowy, proszę polub filmik i zapraszam Cię do subskrypcji :)

 

 

 

Read 1147 times Last modified on czwartek, 23 kwiecień 2020 13:04
Beata

Latest from Beata

Related items