Print this page
czwartek, 01 październik 2020 09:52

Wysoko wrażliwa osoba i wybór ścieżki zawodowej - na co zwrócić uwagę? WWO i praca cz.1

Written by
Rate this item
(0 votes)

Często pytacie mnie o wysoką wrażliwość i wybory zawodowe. To bardzo obszerny temat, dlatego filmów pewnie trochę będzie :) Dzisiaj pierwszy z nich :) Zapraszam do oglądania!

W pierwszym filmiku dotyczącym pracy i wyborów zawodowych u wysoko wrażliwych osób, mówię o 3 elementach na jakie należy zwrócić uwagę gdy zastanawiamy się nad wyborem ścieżki zawodowej czy przebranżowieniem się.

Filmik jest zarówno dla osób młodych, które dopiero stoją u progu kariery (jak to się pięknie mówi), a także dla tych, którym dotychczasowa praca zawodowa nie odpowiada, chcą ją zmienić i tym razem - chcą wybrać pracę w zgodzie ze swoją wrażliwością.  Jeśli bowiem jesteś wysoko wrażliwą osobą, warto byś pamiętała o tym, że:

1) Masz naturalną tendencję do głębszego postrzegania, poszukiwania głębiej, zatem raczej nie wybieraj zawodów, które wymagają ślizgania się po powierzchni (powierzchni tematu, kontaktów, spraw). Dużo powierzchownych kontaktów będzie mało satysfakcjonujące dla WWO, lepiej wchodzić w branże/zawody, wymagające zgłębienia tematu, głębokich relacji/kontaktów, szukania rozwiązań, czasem niestandardowych itd.

2) Działasz bardziej refleksyjnie, wolisz mieć więcej czasu na podejmowanie decyzji, bądź możesz uruchomić swoją niezwykłą kreatywność dopiero w odpowiednich warunkach, następuje wybuch kreatywności (często niestety dopiero w domu, bądź w pracy po godzinach, gdy jest puste biuro). Praca w presji, w gonitwie, może być w pewnym stopniu wyzwaniem, natomiast na dłuższą metę nie jest dobra dla nikogo, a już zwłaszcza nie dla WWO (problemy zdrowotne gwarantowane i to jest bardzo łagodne określenie).

3) Co dla Ciebie ma sens? Zastanów się nad tym, bo masz tendencję do ogromnego angażowania się w pracy, dlatego warto by to, w co się angażujesz było dla Ciebie też wartością. Masz często potrzebę zrobić coś dobrego dla świata, robić coś, co jest korzystne, dobre dla innych, dlatego, warto by Twoja praca w której spędzasz ogromną ilość czasu, była spójna z Twoimi wartościami.  Dobrze, jeżeli to, co robisz w jakiś sposób pomaga innym (jak już wiesz empatia i emocjonalność to jeden z aspektów wysokiej wrażliwości i bez sensu jest działać wbrew niemu).

To tak w skrócie, a tutaj masz cały filmik na ten temat:

 

{youtube}https://youtu.be/NV66Oy7RxTs {/youtube}

 

Dziękuję za oglądanie! Jeżeli uznasz, że materiał jest wartościowy, polub filmik i subskrybuj, algorytmy YT będą dla mnie życzliwe ;)

 

Read 2927 times Last modified on poniedziałek, 09 listopad 2020 11:37
Beata

Latest from Beata

Related items